W dniach 14-17.09.2017 na zbiorniku “Lipie” odbył się jubileuszowy X mityng” CARPPUB”, po raz kolejny nasze zawody były eliminacją do Mistrzostw Polski PCM które odbędą się na zbiorniku Dębowa w Reńskiej Wsi w sierpniu 2018 r..Na starcie zawodów stanęło 16 dwuosobowych drużyn z całego województwa podkarpackiego.

W czwartek punktualnie o 9 po smacznym śniadaniu które przygotowała firma kateringowa “KONRAD SOWA” rozpoczynamy nasze zawody. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Robert Kubicz prezes koła Carppub. Losowanie stanowisk oraz omówienie regulaminu poszło bardzo sprawnie, w tym roku regulamin zawodów zmienił sie nieznacznie, główna zmiana polegała na tym że do klasyfikacji zawodów liczyła się waga 4 największych złowionych ryb. Uważamy że jest to trafiona zmiana ponieważ wyrównuje szansę wszystkich ekip na walkę o premiowane miejsca. Podnieśliśmy również wagę od której klasyfikujemy ryby do 4 kg.

O godzinie 11 rozpoczęliśmy łowienie, czwartek przywitał nas piękną słoneczną pogodą lecz bardzo wietrzną, co utrudniało niektórym ekipom łowienie. Po godzinie od rozpoczęcia mamy meldunki że są złowione już pierwsze ryby, nie są to okazy ale łapią się do klasyfikacji, stanowisko nr 12 może cieszyć się już z pierwszej zdobytej nagrody za złowienie 1 ryby zawodów. Na innych stanowiskach również pojawiają się pierwsze brania, ale są to ryby które nie łapią sie do klasyfikacji lub ekipy notują spinki.

Piątek wita nas zmianą pogody, zaczyna padać deszcz, wiatr nie daje za wygraną co nie sprzyja pobieraniu naszych przynęt przez karpie. Pojedyncze brania notują stanowiska 16,14,12,10 oraz 7.Na czele stawki koledzy z stanowiska 12 Piotrek i Robert, którzy mają chrapkę na obronę tytułu zdobytego rok wcześniej, gonią ich koledzy ze stanowiska 7 którzy mają trzy ryby.

Sobota zapowiada się obiecująco, wiatr przestaje tak mocno przeszkadzać, wraca nadzieja na większą ilość brań. Niestety jak to bywa na zawodach, rybki nie chcą współpracować, pojedyncze brania notują stanowiska 14 i 7. Na czoło stawki wychodzą koledzy ze stanowiska 7 Marek i Przemek ,którym udaje się przechytrzyć pięknego amura o wadze 18,33 kg. Rybę doławia również stanowisko 2,4 oraz 10. W niedzielę o godzinie 10 kończymy zawody, walka o 1 miejsce trwała do końcowych minut ,kolegom ze stanowiska 12 weszły amury i wydawało się że wyszarpią zwycięstwo na finiszu, jednak w końcowej klasyfikacji brakuje im 40 dkg i zajmują 2 miejsce.

Podsumowując, pogoda trochę pokrzyżowała nam plany, ciągłe zmiany, raz deszcz raz słońce plus silny wiatr nie sprzyjały żerowaniu ryb, lecz atmosfera panująca na zawodach zrekompensowała nam cały włożony trud.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom zawodów, za wspaniałą atmosferę panującą na zawodach, wszystkim sponsorom oraz wszystkim którzy pomogli w organizacji X mityngu CARPPUB a w szczególności:

ANDRZEJOWI LIS właścicielowi sklepu wędkarskiego ” LEADER” w Rzeszowie za pomoc w organizacji zawodów oraz za ufundowanie wspaniałych nagród.

Firmie kateringowej “KONRAD SOWA” za przygotowanie pysznego śniadanka, oraz super obiady rozwożone na stanowiska każdego dnia.

Na słowa uznania zasługują również sędziowie Piotrek oraz Mirek którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów, za co im serdecznie dziękuję.

 

Wyniki X Mityngu CarpPub 14-17-09-2017 zbiornik Lipie

1 miejsce Marek Wisz, Przemysław Jamuła 42,64 kg -4 ryby

2 miejsce Piotr Paśko, Robert Cisek 42,2 kg – 4 ryby

3 miejsce Artur Ożóg, Grzegorz Urban 25,54 kg – 3 ryby

4 miejsce Paweł Porada, Przemysław Walczyk 14,6 kg – 2 ryby

5 miejsce Robert Kubicz, Darek Kolano 10,57 kg – 1 ryba

6 miejsce Grzegorz Cieśla, Krzysztof Orzech 7,7 kg- 1 ryba

7 miejsce Sławomir Kochman, Janusz Cisek 5,3 kg – 1 ryba

9 ekip zakończyło zawody bez zgłoszonej ryby do klasyfikacji.

Największa ryba zawodów Marek Wisz amur 18,33 kg

Najmniejsza ryba zawodów Przemyslaw Walczyk karp 4,75 kg

Pierwsza ryba zawodów Piotr Paśko Karp 6,15 kg

Ostatnia ryba zawodów Piotr Paśko amur 9,2 kg