IV Mistrzostwa Polski Polonii – Gosławice 2017

 

I oto z całej Europy zjechały się nasze Polonusy! CEL ? Po tygodniu rywalizacji, jedna para z dwudziestu, będzie mogła się przez rok mianować, Mistrzem Polski Polonii !!! Dodatkowo uzyska prawo do startu na Polish Carp Master 2018 oraz przechodni Puchar Narodów.

Tradycyjnie początek tych zawodów to losowanie w niedziele, a po nim rozbijanie obozowiska na wylosowanym stanowisku. Wieńczyć pierwszy dzień imprezy będzie poczęstunek i integracja.

 

Oto wylosowane stanowiska:

W poniedziałek zawody rozpoczęły się o godzinie 8 rano.

Pierwsza ryba zawodów nie dała na siebie długo czekać!!!

Stanowisko Nr. 6 – Kamil Rosiński – 20,700 kg i nowe PB Kamila!!!

20+ na początek?? Tego jeszcze nie było i rokuje dobrze tej imprezie.

Popołudniowe warzenie przyniosło kolejne trzy ryby:

 

 

 

Drugi dzień:

Godz. 23:48… Jak możecie sobie wyobrazić jest już dosyć późno… Po kolejnym niesamowitym dniu nad łowiskiem Gosławice mamy dla Was kilka przepięknych karpi, urodziny naszego serdecznego kolegi Kamila Rosińskiego i łysy, który właśnie rozpościera się po całym łowisku z temperaturą powietrza przypominająca nam o tym, że lato jest już dawno za nami. Ale do sedna… drugi dzień zawodów przyniósł nam kolejną przepiękną dwudziestkę, która wywindowała stanowisko numer 4 tuż za podium, a i inne 6 ekip dołowiły swoje zdobycze goniąc czołówkę… do końca zawodów jeszcze daleka droga… A my dalej czekamy na następne. Idziemy spać z myślą, iż rano czeka nas kolejny ciekawy dzień, który przyniesie stos nowych wrażeń, nie tylko dla nas! Polonia Carp Champions ponownie nie zawodzi… Do usłyszenia wkrótce!

Trzeci dzień:

Kolejny dzień oraz półmetek zawodów za nami. Uczestnicy doławiają pojedyncze sztuki, a ścisk w czołówce coraz większy. Nikt nie może być jeszcze pewny ostatecznego wyniku, każdy może dołowić trzy duże sztuki.

Oto klasyfikacje oraz złowione okazy:

Czwarty dzień:

Od rana deszcz, coraz mocniejszy wiatr, a wieczorem już orkan Ksawery. Warunki mocno „niesprzyjające”, a nawet ekstremalne!!! Uczestnicy Mistrzostw doławiają następne karpie. Pierwsze miejsce bez zmian, ale następne to już przetasowania w klasyfikacji. Przedostatnia nocka oraz ostatni dzień dadzą nam już klarowność kot będzie THE NEW / NOWYM Mistrzem Polski Polonii – Gosławice 2017

Piaty dzien

Koniec zawodów już przed nami, ostatni dzień i nocka. Uczestnicy po burzliwych przeżyciach minionej nocy, orkanie Ksawery, zostali nagrodzeniu rybami. 10 sztuk, nieźle w stosunku do ostatnich dni. Stanowisko Nr 6 nadal jest na prowadzeniu, ale strachu im narobił Paweł z Patrykiem na stan. nr. 4. Nocka zamiesza jeszcze? Każdy może złowić 3x 20+ co da mu zwycięstwo. Czekamy niecierpliwie na zakończenie zawodów i na poznanie zwycięscy.

Oto klasyfikacje po wieczornym warzeniu:

Szósty dzień, ostatni i ceremonia rozdania pucharów, medali oraz nagród.

Ostatnia noc, oraz poranek przyniosły tylko trzy ryby. Trochę zamieszały one w ostatecznym wyniku zawodów, ale na pierwszych dwóch miejscach nie było zmian.

Oto złapane, ostatnie, ryby:

07.10.2017 – 8:00 „IV Mistrzostwa Polski Polonii – Gosławice 2017” przechodzą do historii !!!

Oto wyniki:

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników, każdy dostał po pamiątkowym medalu oraz upominek od firmy BanditCarp.

Oto teamy obecne na zakończeniu bez ryby:

Oto miejsca 10-4:

Najmniejsza ryba – stan. 6 – Kamil Rosiński

Największa ryba – stan. 6 – Kamil Rosiński – 20,700 kg

3. Miejsce – Jan Zabłocki – Adam Kazimierski – nagrody od Videotronic

2. Miejsce – Paweł Kmit – Patryk Arent

1 Miejsce – Kamil i Kamil 😉 – Kamil Orzeł i Kamil Rosiński

Wielkie podziękowania dla sędziów (Rafał i Kuby), zawodników oraz organizatora za pracę i włożony wysiłek podczas tego tygodnia. Bez hojnych sponsorów nie było by tak okazałych nagród, podziękowania dla firm: Gravell, BanditCarp, Videotronic, FantazyBaits, Delta, Łowisko Gosławice, Łowisko Jerzyn oraz Stary Staw. Patronat medialny objął KarpMax.

Do zobaczenia w 2018 !