W dniach 1-5 sierpnia na zbiorniku zaporowym Jeżewo odbyła się I edycja zawodów – Jeżewskie Karpiowanie z Maniakiem, które były eliminacją do MPwK-PCM 2019 .


W zawodach wzięło udział 18 ekip z Polski a także jedna ekipa z Ukrainy.
Na otwarcie zawodów organizator przygotował poczęstunek dla uczestników w formie wiejskiego stołu z wyrobami wędliniarskimi domowej roboty, przy których nie mogło także zabraknąć świeżego chlebka ze smalcem i ogórkiem.
Po losowaniu zawodnicy rozjechali się na stanowiska. Żar z nieba nie nastawiał optymistycznie zawodników na współprace z rybami… Temperatura wody sięgała miejscami 34 stopni a temperatura powietrza w cieniu wahała się od 32 do 36 stopni.
Nic tak nie doskwierało zawodnikom jak panujące warunki atmosferyczne. Po pierwszej dobie zostaje zgłoszona pierwsza ryba zawodów na stanowisku nr 8 jest to karp o wadze 3.78 kg:

Kolejna doba i kolejna ryba również na stanowisku nr 8 karp o podobnej wadze który daje nadzieje na kolejne brania a nawet zwycięstwo:

Przez kolejne doby zawodów nikt nie zgłaszał ryb. Były brania ale puste lub sporadyczne spinki.
Ostatnie godziny zawodów.. Sytuacja pogodowa zmienia się radykalnie .
O godzinie 6 rano przeszła krótka ulewa, która dawała nadzieje że może w tej ostatniej chwili wyłoni się zdobywca II i III miejsca.. i tak też było, przed godziną 9 dostajemy telefon o złowionej rybie na st 20. Jest to karp o wadze 3,93 kg a zarazem „BF” zawodów od tamtej chwili nikt inny ryby nie zgłosił.

Przechodząc do podsumowania zawodów:

I miejsce, I ryba oraz Najmniejsza ryba – Marcin Janic Piotr Majchrzak Tomek Sałata


II miejsce Big Fish Zaręba Franciszek Rafał Twardowski


III miejsce można powiedzieć że zajęli wszyscy pozostali uczestnicy .


Na wręczeniu nagród pojawili się wszyscy zawodnicy co rzadko się zdarza organizator docenił ten fakt i postanowił podzielić nagrody sektorowe na wszystkich zawodników wręczając im drobne upominki w postaci spożywki dla karpi.
Upominek znalazł się także dla jedynej kobiety biorącej udział w zawodach Agnieszki Pawłowskiej:


Nagrodzona została także ekipa ze stanowiska nr 7 za najlepszą integracje.

W wolnych chwilach podczas rozwożenia obiadów organizatorzy postanowili poprawić humor zawodników organizując paradę po stanowiskach przy muzyce klubowej były tańce na dachu samochodu itp. Jednym słowem wszyscy byli pozytywnie zaskoczeni i zrobiło się jakoś weselej😁. Wszyscy się integrowali nie było żadnych protestów. Każdy miał dla siebie ładny kawał wody do obłowienia. Można by jeszcze wiele napisać o tych zawodach bo jest co wspominać.


Serdeczne podziękowania dla Wszystkich zawodników Sponsorów sektorowych firm Invader, Genesis Carp oraz Fantazy Baits. Podziękowania dla Koła PZW nr 174 Borek Wlkp. za pomoc w organizacji zawodów. Podziękowania dla patrona medialnego Karp pasja i przygoda, dla Okręgu Pzw Poznań Oraz dla Baru Semafor Marian Wawrzyniak, za dostarczanie codziennie smacznych posiłków.