W dniach 22-26 sierpnia na łowisku Nekielka odbyła się druga część karpiowego cyklu Grand Prix Nekielka 2018, zawody NEKIELKA CUP.


W zawodach tych liczyło się pięć największych ryb złowionych przez każdy startujący zespół.
Po otrzymaniu upominków od organizatorów oraz poczęstunku z grilla i losowaniu stanowisk wszyscy rozjechali się na wylosowane stanowiska.
Po ciężkiej, mozolnej pracy przy rozbijaniu obozowiska, sondowaniu i nęceniu miejsc, o godzinie 14.00 sędzia główny zawodów dał znak do rozpoczęcia łowienia. W zawodach uczestniczyły 23 zespoły.
Walka jak zawsze trwała do ostatnich chwil. Kilkanaście minut przed końcem zawodów zespół na stanowisku 46 Paweł Szymczak i Grzegorz Waszkowiak złowił 2 karpie o wadze 15.25 kg oraz 25.60 kg które dały im awans na drugie miejsca w klasyfikacji zawodów.
Ostatecznie zawody wygrał Expert Team Adam i Tomasz Czysty, Maciej Krawczyk.
Na drugim miejscu uplasowali się Paweł Szymczak i Grzegorz Waszkowiak a trzecie zdobył Team Expert Karp Robert i Witek Krysztofiak.
Podczas ceremonii zakończenia zawodów, siedem pierwszych zespołów zostało nagrodzonych upominkami karpiowymi a zwycięzcy dodatkowo nagrodą finansową. Zespoły z podium otrzymały również puchary, medale okolicznościowe i wiele innych nagród.


Zwycięzca klasyfikacji Łowca Największej Ryby otrzymał 2 wędki i 2 kołowrotki ufundowane przez firmę Daiwa. Nagrodę Rybomanii dla łowcy największego amura otrzymał Marcin Chmielewski.
Startujące w zawodach panie: Magdalena Regulska i Wiktoria Bączkiewicz otrzymały upominki ufundowane przez patrona medialnego Portal Karp Max. Cykl Grand Prix Nekielka 2018 wygrał Team Carponlinne w składzie Karol Majewski, Marcin Chmielewski i Krzysztof Kozber. Zwycięzcy wezmą udział w finale Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym Polish Carp Masters 2018 oraz w przyszłorocznym cyklu Grand Prix Nekielka 2019.


Patronami medialnymi Zawodów i cyklu Grand Prix Nekielka 2018 był Portal Karp Max i Expert Karp.
Organizatorzy dziękują za współpracę i wsparcie firmom karpiowym oraz gratulują wspaniałych wyników i rywalizacji startującym zespołom.
Galeria zdjęć pod adresem:
https://www.facebook.com/pg/nekielka/photos/?tab=album&album_id=1112208978933054
Wyniki zawodów i całego cyklu:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1N7ejLeR1MehLXJ3ezhat8bDSnKNRreVixl36siaMp94/edit#gid=1922071992