W dniach 11-14 maj na zbiorniku Lipie rozegrana została kolejna edycja Podkarpackiego Mitingu Karpiowego. Jak co roku frekwencja dopisała i na starcie zawodów zameldował się komplet 16 drużyn. Pogoda nas nie rozpieszczała. Zawody rozpoczęliśmy w słonecznej aurze, lecz niezbyt wysokiej temperaturze, lecz już za kilkanaście godzin zmiana warunków i półtorej doby w lejącym raz mocniej, raz lżej deszczu. Rybki w tych warunkach nie chciały współpracować a
informacje o zdobyczach na matach zawodników rozchodziły się po zbiorniku bardzo sporadycznie.


Atmosfera za to dopisywała, integracja, rozmowy i wszelkiego rodzaju wymiana doświadczeń to jedne z najważniejszych elementów tego typu spotkań nad wodą. Mimo, że rybek na brzegu zameldowałO się wyjątkowO niewiele, to jednaK ktoś musiał wygrać. Tak też się stało, a oto uzyskane wyniki:

I MIEJSCE SZERER Jan KOŚCIAK Mateusz -21,800 kg – Awans do PCM 2017

II MIEJSCE WISZ Marek JAMUŁA Przemysław    – 20,900 kg

II MIEJSCE TĘCZA Tomasz OFIARA Dawid – 19,680 kg

IV MIEJSCE POPOWICZ Paweł WARDĘGA Łukasz – 10,100 kg

V MIEJSCE KOWAL Piotr STĄCEL Piotr – 8,580 kg

NAJWIĘKSZA RYBA – WISZ Marek -16,760 kg

NAJMNIEJSZA  I PIERWSZ RYBA- OFIARA Dawid -4,100 kg

NAJWIĘKSZY AMUR – ROGALA Bartłomiej

NAGRODA fair play – Andrzej Pawłowski

Serdeczne podziękowania kierujemy do sędziów tych zawodów, którzy przez trzy doby czuwali na swoich stanowiskach. Panowie: Ryszard Kudyba, Piotr Ostrowski, Mirosław Szpunar, Jakub Witka, Dominik Bar. Choć ważenia nie było wiele, to zawsze w sprawach spornych można było na Was liczyć!

Równie wielkie podziękowania należą się sponsorom zawodów, dzięki którym to spotkanie towarzyskie nabiera rumieńców i swojego rodzaju smaczku. Serdecznie Wam dziękujemy raz jeszcze!

więcej zdjęć z imprezy na: https://www.facebook.com/wildcarplancut/