Cykl zawodów pod nazwą Puchar Trzech Łowisk przeszedł do historii.

Jako organizatorzy podsumujemy całość:

Zawody odbywały się w trzech różnych terminach i na trzech różnych zbiornikach:

Kwiecień – łowisko Extra Carp Radymno

Maj – łowisko Strefa Ciszy Spalona koło Legnicy

Czerwiec – łowisko Lin w Zabrzu

Tyle w formie wprowadzenia, czas na podsumowanie:

Impreza została zaplanowana na 15 drużyn, niestety w ogólnym rozrachunku wystartowało 10 drużyn. W każdym z trzech etapów zawodnicy pierwszego dnia otrzymywali ciepłe śniadanie, oraz obiady przez cały czas trwania zawodów.

Każda drużyna przed rozpoczęciem pierwszego etapu otrzymała pakiet startowy.

Na zawodach etapowych do klasyfikacji brane było 5 największych ryb,

natomiast do klasyfikacji generalnej 8 największych ryb z całego cyklu.

Do klasyfikacji wchodziły karpie i amury od 5 kg

Trochę statystyki:

Zawodnicy złowili około 500 kg ryb zaliczonych  do klasyfikacji we wszystkich trzech etapach, natomiast wszystkich ryb złowiono około 1 tony.

Do klasyfikacji generalnej zaliczyliśmy ogółem 490 kg.

Nagrody w klasyfikacji generalnej:

Big Fish – statuetka i nagrody rzeczowe.

I miejsce : statuetki, medale pamiątkowe, start w 2019 roku w Zempolinskim Kaprze (zawody na Słowacji) oraz nagrody rzeczowe.

II miejsce : statuetki, medale pamiątkowe, start we wrześniu 2018 w PCM (Polish Carp Masters) na zbiorniku Dębowa oraz nagrody rzeczowe.

III miejsce: statuetki, medale pamiątkowe, oraz nagrody rzeczowe.

IV do VII miejsca nagrody rzeczowe.

Czas odsłonić zwycięzców:

Big Fish– karp o wadze 16,94 złowiony przez Zbyszka Szczęcha.

I miejsce z wynikiem 85.17 kg zdobyła drużyna w składzie:

Albert Pasternok i Zbigniew Szczęch

II miejsce z wynikiem 79,08 kg Nawigo Team w składzie:

Zbigniew Gdański i Piotr Kyc

III miejsce wynikiem 77,60kg drużyna w składzie:

Klaudia Gdańska i Sławomir Majkut

IV miejsce z wynikiem 74,84 kg Team Northern Baits w składzie:

Arkadiusz Redes , Andrzej Pazura i Dorota Rzążewska jako pomocnik

V miejsce z wynikiem 71,13 kg Łukasz Wielgosz i Dawid Olek

VI miejsce z wynikiem 67,98 kg Grupa Karpiowa Łęczna w składzie:

Czesław i Rafał Lewkowicze

VII miejsce z wynikiem 25,32 kg Rodzinny Team Karpiowy Łagiewniki w składzie: Grzegorz Fiszer i Marcin Powroźnik.

Pozostałe drużyny nie zgłosiły ryb do wagi.

Pakiety startowe zostały ufundowane przez: firmę Anaconda , firmę Saenger ,     sklep karpiowy Carpstyl z Siedlec oraz Urząd miasta Chorzów.

Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez sponsora generalnego firmę Anaconda

i firmę Saenger.

Wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni przez właściciela łowiska Dziki Staw

w Rudce koło Sieniawy na bezpłatne towarzyskie zawody z okazji oficjalnego otwarcia łowiska.

Patronat nad zawodami objęła:

-Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego

– Miasto Chorzów

Patronat Medialny:

-Świat Karpia

– portal internetowy Karpiarze.pl

W tym miejscu chcemy podziękować naszym sponsorom, patronom  i wszystkim którzy nas wspierali w tej inicjatywie:

  • Firmie Anaconda i firmie Saenger za sponsoring generalny

  • Sklepowi karpiowemu Carpstyle z Siedlec za pakiety startowe

  • Właścicielowi łowiska Extra Carp Radymno

  • Właścicielowi łowiska Strefa Ciszy w Spalonej

  • Zarządowi koła i sekcji Lin w Zabrzu

  • Właścicielowi łowiska Dziki Staw w Rudce koło Sieniawy

  • Zajazdowi Smyk w Radymnie

  • Restauracji Rybaczówka w Spalonej

  • Firmie Cateringowej „Tanio ale Dobrze” z Chorzowa

  • Firmie Puchary Chorzów za przygotowanie statuetek i medali pamiątkowych

  • Naszym zawodnikom za sportową walkę oraz za atmosferę którą stworzyli w trakcie zawodów.

  • Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego

  • Światu Karpia

  • Portalowi internetowemu Karpiarze.pl

  • Urzędowi Miasta Chorzów

  • naszym rodzinom i wszystkim znajomym, którzy nas wspierali w trakcie organizacji i trwania zawodów.

W imieniu organizatorów
Marian Sikora i Staszek Polijański- Team Anaconda Polska
Na koniec kilka zdjęć z całej imprezy: